Jak wybrać odpowiedni szampon do włosów?

Kupowanie szamponu wydaje się banalnym procesem, ale kiedy stoisz przed sklepową półką, okazuje się, że bardzo trudno wybrać odpowiednią opcję. Czym przede wszystkim należy się kierować?

Dzięki cennym informacjom ze strony oriliderss dobierzemy szampon według rodzaju włosów.

Szampon przeznaczony jest do oczyszczania włosów i skóry głowy. Należy go szybko zmyć, ponieważ nie jest to balsam ani maska. Najważniejsze składniki szamponu wymienione są na etykiecie. Jest to monogliceryd alkilowy lub sól EDT. Otrzymywane są z oleju kokosowego lub palmowego, a także z soi.

Pomagają usunąć przede wszystkim pozostałości sebum i zabrudzenia. Do szamponu dodawane są również składniki nawilżające i regenerujące, takie jak białko, gliceryna i lanolina, aby zapobiec splątaniu po umyciu szamponem. Detergent musi koniecznie zawierać środki konserwujące, które wydłużają okres przydatności do spożycia.

W zależności od marki szamponu, jako dodatki można stosować również witaminy i olejki. Nie są jednak w stanie przywrócić struktury martwych włosów.

Szampony nie powinny zawierać silnych detergentów anionowych (SLSy) ani silikonów, ponieważ są przeznaczone wyłącznie do mycia włosów.

Wybierz szampon w zależności od rodzaju włosów. Do włosów kręconych, które z natury zawsze są suche, warto wybrać szampony o działaniu nawilżającym.

Jeśli masz zbyt tłuste włosy, nie myj ich codziennie. Wybierz łagodny szampon, który nie powoduje podrażnień. Zwróć uwagę na szampony dla dzieci, które nie zawierają agresywnych substancji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Enter Captcha Here : *

Reload Image