Włosy suche – wybór kompleksowej kuracji

Jeśli twoje włosy są wrażliwe i łamliwe, to są zbyt suche. Wpływ na to może mieć wiele czynników: zimno, wiatr, słońce, koloryt, podkręcanie, częste prostowanie włosów, niezdrowa dieta i tak dalej.

Ważne jest, aby zadbać o swoje włosy i zapewnić odpowiednie odżywianie. Dlatego, gdy włosy są suche, do włosów zniszczonych należy stosować specjalne szampony. Są bardziej aktywne niż konwencjonalne środki zaradcze.

Często na półkach sklepowych znajdują się nawilżające szampony z witaminą B5, białkiem czy keratyną. Te szampony wystarczy nakładać na włosy tylko raz iw niewielkich ilościach. Ma to na celu ochronę środkowej warstwy pasm.

Suche loki nie wymagają codziennego prania i używaj profesjonalnej suszarki do włosów. Naturalna warstwa tłuszczu na włosach nie ma czasu na regenerację. Po umyciu szamponem raz w tygodniu stosuj nawilżającą odżywkę i maski.

Po kąpieli owinąć włosy ciepłym ręcznikiem na 15-20 minut, a następnie spłukać maskę. Pamiętaj, aby na koniec spłukać włosy zimną wodą. Unikaj stylizacji za pomocą kosmetyków zawierających alkohol, ponieważ wysuszają one włosy. Unikaj zbyt częstego farbowania włosów.

Chroń włosy przed silnym wiatrem, mrozem (zimą wymagana czapka!) Oraz promieniami UV.

Stosuj zróżnicowaną i sezonową dietę. Włosy potrzebują kwasów tłuszczowych, witamin B i E, cynku, krzemu, kobaltu, a także żelaza i siarki. Twoimi najbardziej lojalnymi sprzymierzeńcami w pielęgnacji włosów są cierpliwość i systematyczne podejście. Szampon do włosów suchych lub maska do jednorazowego użycia nie odzyskają natychmiastowej regeneracji. Odbudowa włosów to powolny proces, który może potrwać nawet kilka miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Enter Captcha Here : *

Reload Image