Kobiety zawsze starają się dbać o swoją urodę. Wydają też pieniądze na dobre kremy i bardzo ostrożnie je nakładają. Ale czasami można uzyskać odwrotny efekt.

Zbyt wiele naraz

Chcemy wyglądać jak najlepiej, dlatego jesteśmy przekonani, że kremy rozwiążą wszystkie nasze problemy. Na twarz nakładamy serum, krem ​​nawilżający przeciwzmarszczkowy, przeciw przebarwieniom i rozszerzający naczynia włosowate. Ale nie eksperymentuj i łącz cały makijaż na twarzy. Nie tylko nie działa (bo niektóre składniki kremów wzajemnie się hamują), ale może też uszkodzić skórę. Jeśli nie masz pewności, od czego zacząć, skonsultuj się z dermatologiem.

Nadmierne czyszczenie

Masz obsesję na punkcie bakterii i sebum na twarzy? Jeśli uprawiasz sport, nie pracujesz wystarczająco fizycznie, możesz myć twarz dwa razy dziennie. Wieczorem zmyj makijaż i po prostu przetrzyj skórę tonikiem. Poprzez nadmierne oczyszczanie skóra traci swoją naturalną barierę ochronną i zaczyna wysychać, a następnie wypełnia luki, wytwarzając więcej sebum.

Ostrożnie z oczami

Skóra pod oczami jest bardzo cienka i znacznie bardziej miękka niż reszta twarzy. Nie pocieraj ani nie rozciągaj zbyt mocno okolicy oczu. Nie zapomnij też o zastosowaniu kremu do oczu. Sklep internetowy z kosmetykami naturalnymi greenshop.in.ua oferuje zakup sprawdzonych produktów do pielęgnacji skóry. Nałóż krem ​​palcem serdecznym, ponieważ wywiera minimalny nacisk.

Zmień krem

Nasza skóra przyzwyczaja się do kremu, którego używamy od dawna. Nie oznacza to, że musimy to zmieniać co miesiąc, ale trzeba to robić kilka razy w roku. Współczesny przemysł kosmetyczny szybko się rozwija, a nowe kremy zawierają coraz lepsze składniki. Może po zakupie nowego produktu zobaczysz, że działa on dużo lepiej niż poprzedni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Enter Captcha Here : *

Reload Image