Rozwiązanie problemu przesuszonych końcówek włosów

Suche końce włosów to problem wielu kobiet. Jeśli ten problem dotyczy również Ciebie, czas wziąć sprawy w swoje ręce. Mamy kilka wskazówek, jak radzić sobie ze zniszczonymi końcówkami włosów.

Jeśli Twoje włosy są cienkie i słabe, powinieneś użyć produktu pielęgnacyjnego na bazie silikonu. Chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi, suchym powietrzem lub niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Najlepiej stosować serum z silikonem, które z łatwością przywróci loki po długim dniu.

Odwiedzaj regularnie swojego fryzjera i przycinaj końcówki. A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sztuce fryzjerskiej, odwiedź kursy fryzjerskie dla początkujących w Sankt Petersburgu, Moskwie lub w swoim rodzinnym mieście.

Uważaj na etykiety na kosmetykach. Unikaj pokarmów zawierających alkohol, który wysusza włosy i może prowadzić do rozwidlenia. Należy używać zdrowych detergentów, szamponów bez SLS i SLES.

Unikaj gorących suszarek, które mogą sprawić, że włosy będą podatne na rozdwajanie się końcówek. To samo dotyczy temperatury wody, w której myjesz włosy. Powinien być ciepły, ale nie gorący.

Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, dlatego nie należy ich szczotkować po umyciu i używać szerokich grzebieni lub specjalnych szczoteczek, które nie niszczą struktury pasm.

Chroń włosy przed solą, chlorowaną wodą i słońcem. Lepiej nie narażać ich na te czynniki. Postaraj się nawilżyć włosy i używaj do tego olejków. Pamiętaj o regularnym stosowaniu maseczek do włosów. Najlepiej nakładać je raz w tygodniu na suche, dwa razy w miesiącu na włosy normalne i raz w miesiącu na włosy przetłuszczające się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Enter Captcha Here : *

Reload Image