Najczęściej dbamy o twarz, ale często zapominamy o szyi. To ta część ciała, którą ludzie widzą najczęściej, wraz ze skórą twarzy i dłoni.

Zwykle kobiety rozpieszczają szyję i dekolt kilkoma kroplami Hugo Boss, ale ważne jest również regularne stosowanie kremów i masek.

Trudno w to uwierzyć, ale skóra na szyi i dekolcie jest cieńsza niż na twarzy! Oznacza to, że zmarszczki powstają tutaj znacznie szybciej i musimy lepiej o nie zadbać. Pierwsze zmarszczki na szyi nazywane są „naszyjnikiem Wenus” i pojawiają się od około 25 lat.

Prosta pielęgnacja skóry szyi i dekoltu polega na zastosowaniu kremu nawilżającego. Tutaj odpowiedni jest krem ​​do twarzy. Dodatkowo należy pamiętać o masażu i ostrożnie poruszać dłońmi od dołu do góry.

Regularnie używaj masek przeciwzmarszczkowych lub nawilżających.

Jak wspomniano wcześniej, nasza szyja ma znacznie mniej gruczołów łojowych, więc jest bardziej podatna na czynniki zewnętrzne niż skóra twarzy. Zawsze smaruj szyję i dekolt kremem odpornym na promieniowanie UV. Specjalne filtry wchodzące w skład kremów chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Pamiętaj, aby nie dopuścić do powstawania zmarszczek, trenuj chodzenie z podniesioną głową. Odpowiednie będzie tutaj ćwiczenie z książką na głowie. Jeśli lubisz czytać lub oglądać telewizję w pozycji leżącej, dobrze jest położyć pod głowę grubą poduszkę. Szyja, podobnie jak dłonie, bardzo szybko pokazuje wiek kobiety. I znacznie trudniej to zamaskować niż na twarzy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Enter Captcha Here : *

Reload Image