Zima i wiosna to najlepszy czas na pielęgnację skóry kwasami. Możesz to zrobić z powodzeniem w domu.

Jak wiadomo, kwasy w kosmetologii są obecne przez długi czas. Ich zabieg ma właściwości złuszczające i regulujące. Peeling stymuluje zdrowie skóry, dzięki czemu możemy uzyskać piękną i promienną cerę.

W dzisiejszych czasach powszechnie dostępne są kosmetyki o niskim stężeniu kwasów. Kwasy są korzystne dla osób, które chcą odnowić skórę twarzy. Ich działanie poprawia koloryt skóry, usuwa przebarwienia i blizny, a także spłyca zmarszczki i pogłębia nawilżenie.

Wybór kwasów zależy od problemu ze skórą. Być może potrzebujesz tylko koreańskich kosmetyków, które kupisz na korea-cosmetics.ru. Kwas salicylowy jest skuteczny w leczeniu trądziku, kwas mlekowy zmniejsza widoczność zaskórników, migdały skutecznie zwalczają przebarwienia, a kwas glikolowy wygładza i spłyca zmarszczki i drobne blizny.

Kwasy dzieli się na:

  • AGA (kwas glikolowy, migdałowy, mlekowy i owocowy). Powinny być używane przez około cztery miesiące. Po tym okresie skóra przyzwyczaja się do nich. Nie są polecane do skóry, gdzie naczynka są zbyt wyraźne.
  • BHA (grupa kwasów stosowanych w kosmetyce w postaci kwasu salicylowego). Mają właściwości przeciwgrzybicze i przeciwzapalne. BHA są łagodniejsze niż AHA. Skóra rzadko zmienia kolor na czerwony podczas użytkowania. Kwasy BHA są dobre w walce z trądzikiem i tłustą skórą. Ale kwas salicylowy może zwiększyć wrażliwość.

Na początku kuracji kwasami stan skóry często się pogarsza, a następnie zaczyna się łuszczyć. Ale trzeba znosić, bo tylko w ten sposób odnawia się skóra. Ważne jest, aby używać tutaj środków nawilżających.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Enter Captcha Here : *

Reload Image